تبلیغات
علوم آزمایشگاهی زاهدان 90 - ایران چهارمین کشور از نظر پیوند کلیه و تنهاکشور تجارت آزاد کلیه در جهان

 

پیوند کلیه

پیوند کلیه

رئیس جمعیت پیوند اعضای ایرانیان با بیان اینكه سالانه بیش از 2000 پیوند كلیه در كشور انجام می‌شود، گفت: ایران در زمینه پیوند كلیه جایگاه چهارم دنیا را به خود اختصاص داده است.
دكتر علی اكبر ولایتی در هشتمین همایش نفس در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: پیوند اعضا از دستاوردهای اخیر پزشكی بوده و این كار به صورت علمی از نیمه دوم قرن 20 شروع شده است.
رئیس جمعیت پیوند اعضای ایرانیان با بیان اینكه ایران خیلی زود به این دستاورد پزشكی دست یافت، تصریح كرد: امروز ایران در زمینه پیوند اعضا در زمره كشورهای پیشرفته قرار دارد.
وی با اشاره به انجام بیش از 2000 پیوند كلیه در هر سال در ایران بیان داشت: ایران در زمینه پیوند كلیه جایگاه چهارم دنیا را به خود اختصاص داده است.
ولایتی تاكید كرد: در زمینه پیوند ریه نیز ایران حرف اول را در منطقه می زند و تا كنون حدود 47 پیوند ریه كه نیمی از آنها پیوند دو ریه بوده، انجام شده است.
رئیس جمعیت پیوند اعضای ایرانیان با اشاره به اینكه سرعت انجام پیوند قلب در ایران بسیار بالا است، گفت: در سال گذشته هر دو هفته یك پیوند در مركز مسیح دانشوری انجام شده است.
وی تاكید كرد: گرفتن جشن 1000 پیوند كبد در شیراز و انجام بیش از 20 هزار پیوند كلیه و حدود 76 پیوند قلب حاكی از دانش بالای ایران در این زمینه است.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در پایان خاطرنشان كرد: سرعت پیشرفت متخصصان ایرانی به جایگاهی كه كشورهای غربی اخیرا به آن دست یافته اند، حاكی از بیداری مجدد استعدادهای ایرانی در دستیابی به قله های علم است

این در حالی است که متاسفانه بدلیل آزادی تجارت کلیه در ایران , در بخشهای اقتصادی و اجتماعی در مورد این پیوندها مشکلات عدیده ای گریبانگیر اهداکنندگان و دریافت کنندگان این اعضا می باشد

 

منبع:

http://irmna.com
طبقه بندی: جدیترین اخباپزشکی وسلامت،

  • آی تی نوشت
  • فروش بک لینک انبوه
  • کارت شارژ همراه اول